Přeskočit na hlavní obsah stránky.

Bigy logo
Biskupského gymnázia Brno

Nové příspěvky

Výlet do Ořešína

Vydáno:  | Autorka: Bc. Marie Jelečková

V pondělí 17. 10. 2016, pokud nebude pršet, pojednou Broučci a Berušky na výlet do Ořešína podívat se na koně (exkurze na ranči) a na hospodářská zvířata.

Odchod z MŠ je v 8:00.

S sebou: batůžek s pláštěnkou a pitím.

Celý článek...

Návštěva Lipky s předškoláky

Vydáno:  | Autorka: Bc. Marie Jelečková
33 fotografií

Děti se seznámily s Jabloňkou a Ořešánkem, kteří žijí na zahradě Lipky. Posbíraly s nimi jablíčka a ořechy a zabývaly se jejich využitím. Z jablíček vylisovaly mošt a nakrájely je na sušení na křížaly. U ořechu si ověřily, že semena obsahují tuk, využily zvuky skořápek a obarvily kousek hedvábí v ořechovém listí. Z něho si pak vyrobily malé kamarády Ořešánka. Součástí programu byla i volná hra dětí se semeny plodů z ovocných stromů (třídění, otiskování, vytváření mandal…).

Celý článek...

Výlet pro předškoláky

Vydáno:  | Autorka: Bc. Marie Jelečková

V pondělí 19. 9. 2016 se s předškolními dětmi vypravíme na Lipku, kde je pro nás připravený 2,5 hod. výukový program s názvem Jabloňka a Ořešánek. Část programu probíhá venku, část uvnitř. Přizpůsobte, prosíme oblečení.

Odcházet z MŠ budeme již v 8:30.

Celý článek...